Beszélgetések könyve

2019. március 18., címkék: könyvbemutató, pasztorálteológia, siba balázs

A lelkészi hivatásról szóló őszinte párbeszédhez ad új szempontokat Siba Balázs, a Károli Gáspár Református Egyetem Hittudományi Karának habilitált egyetemi docense hiánypótló, Pasztorálteológia című szakkönyve. A Károli Könyvek-sorozatban napvilágot látott mű három éven át harminchárom lelkésszel készült szakmai életútinterjú elemzésével tematizálja a lelkészi életpálya nagy kérdéseit a szülői háztól és a gyermekkortól a megtérés, elhívás témáin, illetve a teológiai felvételin át a közösségbe ágyazott növekedésig, nem kerülve ki a személyes spiritualitás, a hatalom vagy az anyagiak kényes kérdéseit sem.

Támaszt adó képzés

2018. július 13., címkék: siba balázs, felvételi, református spiritualitás, károli egyetem (kre)

„Spiritualitás és misszió az Egyházban” néven indul hiánypótló szakirányú továbbképzés a Károli Gáspár Református Egyetemen (KRE) protestáns lelkészeknek. Siba Balázs, a képzés szakfelelőse, a KRE Hittudományi Karának dékán-helyettese azt mondja: az így formálódó protestáns műhely segít majd a lelkészeknek, hogy a Krisztusban történő növekedés és a növekedésben való támogatás mai lehetőségeit lelki-, szellemi- és egyben szakmai közösségében együtt keressék. A képzés 2019 februárjában indul majd.

Élettörténetünk újraírható

2010. április 28., címkék: könyvbemutató, Háttér, siba balázs

Miért érdemes személyes történetünket és Isten történetét egymás mellé tenni, és hogyan kapcsolódik össze ez a két történet? – ez a központi kérdése Siba Balázs Isten és élettörténet című könyvének. A Zsinati Ifjúsági Iroda vezetőjének munkáját kedd délután mutatták be Budapesten.

Akadály a vasárnapi istentisztelet?

2010. március 27., címkék: istentisztelet, siba balázs, ifjúsági misszió, Háttér, konfirmáció

"A fiatalok gyülekezetekbe való beilleszkedésének az egyik legnagyobb akadálya a vasárnapi istentisztelet. Nem értik ezt a nyelvet, unalmasnak tartják a liturgiát és nem találják a helyüket a gyülekezetekben”– derül ki egy 28 ezer fiatal véleményét összegző felmérésből. Mégis, hogyan integrálhatóak a gyülekezetekbe a tizenévesek? Van gyülekezeti élet a konfirmáció után?